Wayfair nedir? Wayfair skandal olayı nedir?

Wayfair nedir? Wayfair skandal olayı nedir?

13 Temmuz 2020 0 Yazar: Aykut KIRAN

Son zamanların en çok konuşulan şirketlerden biri Wayfair oldu. WAYFAIR, inanılmaz bir suçlama ile gündeme geldi. Twitter ve Reddit’te Wayfair ‘in kaçırılan çocukların ticaretini yaptığı iddia edildi. Peki, Wayfair nedir? Ne iş yapıyorlar?

Mobilya ve ev eşyaları satan e-ticaret şirketi WAYFAIR, inanılmaz bir suçlama ile gündeme geldi. Twitter ve Reddit’te Wayfair ‘in kaçırılan çocukların ticaretini yaptığı iddia edildi.. İddialar komplo teorileri mi yoksa gerçek mi? Şuan için bilinmiyor. Amerika Obama ve Hilary Clinton’ın adının karıştığı bir Pizza Gate olayı akıllara geldi.

Twitter’da @heroo_7 adlı kullanıcının paylaştığı iddiaya göre Wayfair, pedofililerin çocuk ticareti yaptığı bir platform olarak kullanılıyor. Kullanıcının iddiaları ise şu şekilde;

CHP Gençlik Kollarında yönetici olan Mücahit AVCI @avcimucahit ise iddiaları tekrarladı.

Olayı komplo teorisi olarak görenler de var

Olayla ilgisi olduğu düşünülen çok korkunç iddialar da var

Her ne kadar iddiaların bir kısmının komplo teorisi olduğu düşünülse de kaybolan çocukların sayısının her yıl milyonları bulduğu bir gerçek var.

Wayfair nedir?

Wayfair Inc. mobilya ve ev eşyaları satan bir Amerikan e-ticaret şirketidir. Eskiden CSN Mağazaları olarak bilinen şirket 2002 yılında kuruldu. Dijital platformları 11.000’den fazla global tedarikçiden 14 milyon ürün sunuyor. Çevrimiçi şirketin merkezi Boston, Massachusetts’te bulunmaktadır. Wayfair’in Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Kanada , Almanya , İrlanda ve Birleşik Krallık’ta ofisleri ve depoları bulunmaktadır.

Wayfair beş markalı perakende web sitesi işletmektedir: ana Wayfair sitesi, Joss & Main, AllModern, Birch Lane ve Perigold.